Trocha historie

Oddíl KUK Atlantik vznikl již před více něž 15 lety. Nejprve jako turistický oddíl pod 34.PS Lesná následně volnočasový klub a po-té jako samostatný oddíl pod Asociací turistických oddílů mládeže. Jak šel čas měl oddíl více či méně dětí a i vedení se měnilo měsíc od měsíce. Od roku 2000 se dvě nadšené v té době instruktorky rozhodli, že takhle to nejde dál a tak Janča a Slon obnovili tradici pravidelných schůzek a nabrali nové děti. První velké akce, kterou jim pomohla spousta lidí zorganizovat, se zúčastnilo rekordních 200 účastníků. I když na následnou schůzku se dostavili v minimálním počtu přece jen se nevzdávali. Po čase se oddíl zaplnil dětmi a přibyl i nový vedoucí Martin. Ale jak už to bývá vedoucí i děti odchází a jiní přichází. Slon s Martinem odešli a nahradila je Maruška.  A to už jsme u oddílu, který funguje dnes. I když z dětí vyrostli instruktoři přece dál oddíl přetrvává. Schůzky však již pravidelné nemáme neboť děti jsou rozkutálené po celém Brně a okolí a dorostlí instruktoři zatím nenašli sílu nové děti v Líšni posbírat. Tak alespoň téměř všechny prázdniny pořádáme akce a výlety.

Něco o našich akcích

TÁBOR 2009

Největší akcí na kterou se všichni těší celý rok je 14-denní stanový tábor. Letos vypukne 4. a skončí 18.července 2008 a půjde o velikoucestu. Tábor bude probýhat na táborové základně DDM Němčice nad Hanou. Naše tábory jsou "tábory" v pravém slova smyslu - žádná elektřina, žádné vymoženosti civilizace jako mobily, mp3, motorové pily... spí se v podsadových stanech ve spacácích, na přípravě dřeva i jídla se podílejí společně (ne však zarás) všichni účastníci. O všechno se stará hlavní vedoucí za pomoci hospodáře, zdravotníka a 4 vedoucích, kteří mají 8 pomocníků instruktorů. Většinou bereme maximálně 32 dětí ( propozice jsou již zveřejněny a míst ubývá), vyjímkou byl rok 2007, kdy jsme měli dětí 40 ( několik přihlášek přišlo ve stejném termínu, a proto nebylo možné rozhodnout kdo nepojede).

JARNÍ PRÁZDNINY

Jarní prázdniny 2007 jsme trávily na táborové základně SEVERKA v podhůří chřibských lesů. Našim úkolem byla záchrana tří princezen, které se ztratili králi z Buchlova. Úkol to byl nelehký - vysvobodit princezny od zlého černokněžníka a navíc zlomit kouzlo, které na ně uvrhl a naučit je znovu mluvit. Protože s námi jeli samí zkušení táborníci všechny překážky jsme překonali a princezny zachránili.